Zkuste mrknout na studium tradiční čínské medicíny v naší úžasné Shanti Academy!

Přednášky a workshopy:

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínskou medicínu jsem začala studovat na Institutu aromaterapie v rámci její diagnostiky a samostatné studium diagnostiky TCM jsem úspěšně dokončila v roce 2017 při Shanti Academy. Nabízím přednášky pro širokou veřejnost, díky kterým získáte základní informace o TCM, o filozofických východiscích TCM, o pěti hlavních a šesti vedlejších orgánech a o tom, jak v běžném životě orgány posilovat stravou, akupresurou a životním stylem.

V tuto chvíli nabízím sedm přednáškových okruhů:

Úvod do TCM

(monáda jin + jang, úvod do pěti elementů, vztahy mezi elementy, přiřazení orgánů, jak to všechno v lidském těle funguje dle TCM – vztahy mezi orgány/elementy). Tato přednáška může proběhnout buď samostatně, nebo s některým z následujících pěti okruhů věnovaných jednotlivým orgánům dle TCM:

Jaro z pohledu TCM – játra a žlučník

(játra a žlučník v pentagramu elementů, zevrubné vysvětlení jejich fungování dle TCM, játra a element dřeva, emoce a játra, menstruace a játra, mrtvice a infarkty ve vztahu k játrům, dietetická opatření, pomoc bylinek, akupresura pro játra)

Léto z pohledu TCM – srdce a tenké střevo

(srdce a tenké střevo v pentagramu elementů, zevrubné vysvětlení jejich fungování dle TCM, emoce a srdce, hlavní duše Shen, srdce a element ohně, srdce a spánek, srdce a krev, srdce a duševní poruchy, ochrana srdce v horku, vliv stravy a tepelných úprav na okruh srdce, pomoc bylinek, akupresura pro játra). Zde fotogalerie z přednášky na toto téma.

Babí léto z pohledu TCM – slezina a žaludek

(slezina a žaludek v pentagramu elementů, zevrubné vysvětlení jejich fungování dle TCM, slezina a element země, slezina a nádory /cysty, benigní, maligní atd./, slezina a krev, slezina a nadváha, slezina a zahlenění, slzovka, pomoc bylinek, akupresura pro játra)

Podzim z pohledu TCM – plíce a tenké střevo

(plíce a tenké střevo v pentagramu elementů, zevrubné vysvětlení jejich fungování dle TCM, plíce a imunita, plíce a kůže, plíce a hranice, plíce a element kovu, plíce a deprese, pomoc bylinek, dietetická opatření, akupresura pro plíce)

Léčivé houby v českých lesích

(a v obchodech) (základní přehled léčivých hub, které rostou v českých lesích, jejich sběr, zpracování, použití. Základní indikace léčivých hub. Stručný přehled ostatních léčivých hub a možností, jak preparáty z nich užívat a kde je koupit)

Zvláštní přednáška

Vztahy podle tradiční čínské medicíny

pentagram a elementy podle data narození, vztahy v rodině, analýza rodinných a jiných vztahů, diagram příslušných vztahů, možnosti zlepšení, opatření podle feng-šuej a charakteristik jednotlivých elementů

Chcete si udělat o přednáškách představu?

Přednášky

Ostrava/Zlín
cena vždy u konkrétní akce

Více o lekci

Workshopy

Máte zájem abych k Vám dorazila a udělala workshop na míru? Neváhejte mě kontaktovat

+420 777 152 048 (sms)
info@zboznovanazena.cz

Online

Na online výuku se můžete přihlásit přes Reservio. Termíny jsou aktuální na odkaze níže.

Rezervujte si místo