Zkuste mrknout na studium tradiční čínské medicíny v naší úžasné Shanti Academy!

majestic_western_ghats_143Západní Ghát je překrásné pohoří, jemuž se říká také Páteř Indie. Táhne se státy Kerala a Tamil Nadu od severu k jihu a ze západu na východ (a naopak) se skrze něj lze dostat jen několika průsmyky. Za hranicemi hor směrem na východ se nachází nejúrodnější část Indie – stát Tamil Nadu. Je to nejen čajový stát, ale rovněž stát národních parků a rezervací. Na titulní fotce článku vidíte hory Západního Ghátu pohledem z místa zvaného Top Station.

muniyaraProgram návštěvy města Munnaru a okolí:

  • už v rámci pobytu v hotelu Orchid Munnar se bude na co dívat. Mrkněte na jeho stránky na výhled, který nás bude při pobytu v hotelu provázet.
  • 22904230-tea-plantation-kannan-devan-hills-munnar-kerala-indiaprvní den v Munnaru se vydáme do Kanan Devan Hills Plantations na prohlídku čajových plantáží, a pokud budou Indové vstřícní, tak i do Chittavurrai do továrny na produkci certifikovaného bio čaje
  • marayoor-sandalwood-forest-munnar1druhý den se podíváme do Marayuru (Marayoor) na hranicích Keraly a Tamil Nadu. Toto místo je výjimečné z mnoha důvodů: nejenže je tu les složený ze stromů santalu (z nějž se získává santalový éterický olej), ale také jsou tu památky na dobu železnou – nejen dolmeny, ale také pravěké skalní malby v Attale v Ezhuthu Guha (doslova jeskyně maleb).  V neposlední řadě, bude-li čas, se můžeme stavit u přístřešků, kde se vyrábí z cukrové třtiny, jejíž pole jsou všude kolem, slavný cukr jaggery.
  • anamudi-peak-munnar4všechny cesty budou doprovázeny zastávkami na vyhlídkách na nádherné kopce Západního Ghátu a ráda bych, abychom našli také výhled na Anamudi, nejvyšší horu Západního Ghátu s výškou 2 479 m.

Více informací o cestě do Indie najdete zde.