Zkuste mrknout na studium tradiční čínské medicíny v naší úžasné Shanti Academy!

Současná hysterie (pochopitelná) kolem nového viru se šíří napříč Českem. Zahlcujeme odběrná místa, i když nám třeba nic není. Bojíme se. Je to normální, média dělají všechno proto, aby nás vyděsila doslova ke smrti. Pojďme se na to podívat:

Vláda má 3R, já mám NIN

  • NAKAŽLIVOST
  • IMUNIZACE
  • NAČASOVÁNÍ

NAKAŽLIVOST:

  • nový virus je extrémně nakažlivý. Prakticky platí, že pokud se potkáte s někým pozitivním, skoro jistě to chytnete. To je ale zároveň dobrá zpráva! Zkuste si přečíst tento článek.

IMUNIZACE

je jiné slovo pro ošklivý termín promořování. Měli bychom se přestat panicky bát novou virózu chytit. Proč? Protože jiná cesta bohužel nevede. CHRAŇME SVÉ SENIORY, ti jsou ohrožení nejvíc! U většiny ostatních probíhá infekce velmi mírně. Ano, můžete na týden lehnout a bude vám blbě, ale to je člověku při každé viróze/chřipce/angíně. Prosím, tímto nebagatelizuji, že na tom někdo může být blbě (a samozřejmě to můžu být i já), jen mi zdravý rozum velí, že bude nutné se prostě a jednoduše promořit. Současná situace je taková, že koncem října se to může začít rapidně zlepšovat!

NAČASOVÁNÍ

Co když se potkám s někým pozitivním (nebo tím, kdo má virózu – případně TO, JEHOŽ JMÉNO SE BOJÍME I VYSLOVIT) nyní po létě, kdy má moje tělo dostatek síly, snad získalo vitaminy (mezi nimi vitamin D), čerstvou stravu, a kdy navíc – jak se zdá – virus působí většinou žádné nebo mírné obtíže? Je třeba se před takovým setkáním chránit? Není lepší si to „odbýt“ teď než třeba v listopadu, kdy ke všemu přibudou skutečné chřipky? Imunita, zdá se, funguje aspoň na pár měsíců. Pokud ne, i tak si myslím, že je dobré si onemocněním nyní projít: když se tělo setká s něčím, co nezná, reaguje bouřlivě. Podruhé se už tolik „nebojí“, další setkání pak mohou proběhnout zcela hladce.
Držím nám všem palce.
NEBOJME SE. STRACH VÝRAZNĚ OSLABUJE LEDVINY, V NICHŽ SÍDLÍ ŽIVOTNÍ SÍLA A ENERGIE. Obojí potřebujeme ani ne tak kvůli současné infekci, ale kvůli okolnostem a hysterii kolem ní – bude méně práce, méně peněz, více stresu, aspoň dočasně. Tedy doufám, že dočasně.
Krásný den přeji!