Zkuste mrknout na studium tradiční čínské medicíny v naší úžasné Shanti Academy!

veronika-zdimal-fotoVeronika Ždímal je žena, která zaujme na první pohled svou ryzí ženskostí nebo – terminologií projektu ZŽ – svojí jinovostí. Je to nádherná žena s melodickým hlasem, nesmírně inteligentní a empatická, která se před nějakou dobou rozhodla odejít z teplého místečka v úspěšné bance na „volnou nohu“ a hledat svou životní cestu. Je to žena, která mě inspiruje zejména svým dívčím nábojem a odhodlaností jít za svými sny – a to přestože to znamená odejít z místa zajištění a vydat se všanc neznámu… Zde je rozhovor s touto inspirativní ženou:

Vzpomeneš si, kdy ses poprvé setkala s jógou, a jaké byly Tvé první dojmy?

Bylo to někdy začátkem roku 2013. K józe mě přivedla tehdy kolegyně v práci, dnes již kamarádka. Přišla do mého života v pravý okamžik. Právě jsem řešila jisté těžší chvíle a různá rozhodování, kudy kam a tak všelijak. Mé první dojmy na první lekci byly opravdu krásné, byla jsem nadšená a hned jsem se zamilovala, i když jsem skoro nic nedovedla. Udělat například čatarangu byl pro mě nadlidský úkol. Do dnes jsem to nevzdala a snažím se dál a čatarangu zvládám se skokem ;-).

Jak dlouho se józe věnuješ? Čím vším sis již prošla a jaká je Tvá cesta v tomto směru?

veronika-zdimal-foto-jogaJóze se věnuji vlastně už tři roky. Celou dobu jsem byla a jsem nadšeným žákem. Měla jsem období, kdy mě nejvíce nadchla dynamická ashtanga, a dodnes mám její moc ráda. Poté jsem měla období, kdy jsem potřebovala spíše klidnější jógu, a teď mám už několik měsíců období, kdy si sama pro sebe kombinuju různé prvky jógy přesně tak, jak mi aktuálně vyhovují. A moc mě to baví. Sama se potřebuju ještě mnohé naučit a hledám si teď svého dalšího učitele, ke kterému chci v Praze pravidelně docházet. A zároveň cítím, že bych ráda předávala to, co už vím a umím. Aktuálně v sobě hledám odvahu.

Čemu se aktuálně věnuješ a co plánuješ kromě jógy?

veronika-zdimal-logoZačátkem října jsem spustila své webové stránky, abych svou pozitivní energii a vše, co umím, mohla šířit dále až za své blízké okolí. A rozhodla jsem se věnovat všemu, co mám ráda a co mě naplňuje. Sama bych to ale nezvládla a z celého srdce vděčím svému muži za důvěru ve mě. Děkuji. Teď v říjnu mi startuje první prodloužený víkend na Institutu aromaterapie, moc a moc se těším. Uvažovala jsem o této škole přes dva roky, až jsem se konečně rozhodla. Poté bych ráda absolvovala kurz pro duly a vše spojila s učením jógy pro těhotné. Mám v plánu přesně takto vše propojit, protože vše okolo rodiny, ženy a těhotenství, přirozeného porodu a bytí mezi dětmi je to, co mě z hloubi srdce naplňuje. A ve spojení s přírodou, přírodními produkty, harmonickou prací mezi lidmi na stejné vlně se cítím ráda na světě. Takže když jsem si nedávno hledala práci, řídila jsem se srdcem a vybrala si můj oblíbený obchůdek a zkusila své štěstí.

Jaká je Tvá hlavní náplň práce? Kde působíš, a co můžeš lidem ve svém okolí nabídnout?

verca-andelsky-obrazekPravda je taková, že jsem na konci dubna po více než čtyřech letech opustila jistotu místa v bankovnictví a vydala jsem se na volnou nohu a začala hledat cesty, na kterých mě to bude naplňovat, kde se budu moci rozvíjet a budu moct pomáhat a předávat vše, co umím. Ráda tvořím, vyrábím šperky a maluji andělské obrázky. Mám ráda přírodní produkty a v tomhle oboru se cítím také moc hezky. Zbožňuju lidi, ráda pomáhám, organizuju a plánuju. A jak píšu výše, při hledání práce jsem zkusila štěstí v jednom mém oblíbeném obchůdku. Čekám na rozhodnutí, jestli mě přijmou.

Je možné z Tvého pohledu se uživit „na volné noze“? Co Ti to přináší, pokud takto pracuješ?

Zatím je to pro mě nepředstavitelné, jsem na samém začátku a bez svého muže si mou situaci nedokážu dost dobře představit. Myslím, že je důležité se vzájemně podporovat a umět podržet. Pevně věřím, že jsem na správné cestě a že vše dobré, co vysílám, se mi v dobrém vrátí.

Změnila bys něco na své práci?

Nejraději bych už byla tam, kde si představuji ve svých plánech a představách. Je to ale cesta ještě na několik let, než vybuduji to, o čem sním. A je krásné po ní s vděčností kráčet. Nic bych neměnila. Vše je, jak má být. A každým dnem doufám a věřím, že se mi ozvou z onoho obchůdku.

Kdyby ses mohla sama charakterizovat, co by to bylo?

Myslím si, že jsem životní optimista, snílek, co nosí růžové brýle, přes které vidím realitu světa. Nebojte – mám ráda, když je vše krásné a harmonické. Věřím v sílu vesmíru, na anděly, v lásku a dobro. Ale také vím, že nemůže existovat dobro bez zla stejně jako světlo bez tmy. A tak se snažím šířit kolem sebe hlavně dobro. Ráda uvádím motto od Steva Jobse: „Lidé, kteří jsou dostatečně blázniví na to, aby si mysleli, že dokáží změnit svět, jej také změní.“ A do toho umím být také občas protivná, tvrdohlavá, upovídaná a možná přehnaně pečlivá. Aspoň to tvrdí můj manžel :-). Jsem prostě žena. A ještě je pro mě typické, že když něco chci, tak to prostě chci a udělám vše proto, aby se to povedlo. Nemám problém ze dne na den změnit svůj život, když se v tom stávajícím necítím dobře.