Od konce června mám volno. Na regeneraci, na dodělání kurzů. Už mám ale vypsány akce od září, tak koukněte do kalendáře

Ve čtvrtek 18. srpna 2016 nás čeká úplněk Lva ve Vodnáři. Úplněk znamená, že se Měsíc vzhledem ke slunci nachází v takové poloze při pohledu ze Země, že je celý jeho povrch Sluncem osvícený. Výsledkem je, že v místech na Zemi, která jsou takto osvícena, není v noci úplná tma. Toho dříve využívali lovci, kteří odcházeli na lov a doma nechávali ženy, jež během úplňku například častěji rodily děti. Celosvětově jsou prováděny výzkumy, podle nichž během úplňku rapidně roste kriminalita i počet sebevražd. Lidé často podléhají psychickým problémům. Zastánci takzvaných vědeckých teorií obrovskou sílu Měsíce v úplňku popírají, přesto – když se podíváme na to, co všechno Měsíc ovlivňuje (masivní přílivy a odlivy moří a oceánů, vliv na některé druhy zvířat a jejich chování, například kladení vajec atd.) – můžeme jen stěží věřit, že by neměl žádný vliv na člověka, jenž je tvořen mimo jiné z větší části právě vodou, na kterou má Měsíc vliv….

Co na úplněk říká astrologie?

Konstelace úplňku – z astronomického hlediska se jí říká opozice – má velký vliv na veškeré přírodní jevy. Úplněk působí neblaze i na lidský organismus. Ovlivňuje například nemoci a také hojení ran, které je v této době značně pomalejší, takže rány mohou začít dokonce hnisat. Kolem úplňku se také doporučuje vyhnout jakýmkoli operacím a jiným zdravotním zákrokům včetně zubaře; naopak je to vhodná doba pro alternativní léčby. Díky úplňku si totiž pacient lépe uvědomí své problémy a může odhalit negativní vzorce, jichž se v životě dopouští a které mají za následek vznik zdravotních problémů.

Jóga a úplněk

O józe a úplňku si můžete přečíst můj článek tady.

xN54NTt.640x360.3Úplněk 18. srpna 2016

  • k srpnovému úplňku dojde před polednem, a sice v 11.26 hod
  • protože se jedná o úplněk ve Vodnáři, budou jím ovlivněna lýtka, kotníky, holenní kosti, achillovky, bérce, svaly předloktí a hormony štítné žlázy. Snažte se o ně během dne pečovat a nezatěžovat je – například náročným fyzickým cvičením
  • jako při každém úplňku se nedoporučují žádné lékařské zákroky, a už vůbec ne operace!
  • sbírejte kořeny bylin, jež teď mají největší sílu
  • nesušte nadzemní části bylin (nechte na později)
  • nestříhejte živé ploty (nadzemní části  rostlinjsou teď citlivé)
  • neřežte stromy ani keře
  • nezaštipujte zeleninu a květiny

Zajímá vás, co by se stalo, kdybychom neměli Měsíc?

Podívejte se na úžasný dokument.

Praktické informace převzaty ze serverů http://lunarni-kalendar.najdise.cz/uplnek a http://www.astrohoroskop.cz/uplnky.