Od konce června mám volno. Na regeneraci, na dodělání kurzů. Už mám ale vypsány akce od září, tak koukněte do kalendáře

Těžké kovy představují pro organismus obrovskou zátěž. Jejich malé množství je u určitých kovů (měď, zinek, chrom) pro fungování těla nezbytné, ale i tam platí, že jakmile jejich obsah v těle překročí určitou hranici, začnou být pro  toxické.

Druhy

Hliník:

Existuje mnoho různých druhů hliníku. Může být příčinou Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby.

Fluorid:

Fluorid urychluje stárnutí a usazuje se v těle. Je podezřelý z toho, že napomáhá ke vzniku degenerativních onemocnění ve vyšším věku, například Alzheimerovy nemoci.

Železo:

Příliš mnoho železa v těle oxiduje. Jeho vysoký obsah je toxický.

Olovo:

Způsobuje deprese, duševní choroby, rakovinu a imunologická onemocnění. Vstřebává se stejně snadno jako vápník; receptory, které absorbují vápník, budou podobně absorbovat olovo.

Mangan:

Mangan je potřeba pro regulaci cukrů v těle, ale příliš vysoký obsah může způsobit šílenství. Psychopatičtí vrazi mívají v mozku velmi vysokou hladinu manganu. Nachází se ve studniční vodě a rovněž v pesticidech a herbicidech.

Rtuť:

Rtuť může způsobit deprese a mnoho druhů rakoviny. Může se vázat na jiné těžké kovy v těle. Je toxická v jakémkoli množství. Vysoká hladina rtuti v těle způsobuje u mnoha lidí ztrátu intuitivních schopností.

Stříbro:

Stříbro v těle přirozeně oxiduje. Vysoké hladiny jsou jedovaté. Nadměrné užívání koloidního stříbra způsobuje modravý odstín pokožky.

Nechat si změřit množství a druhy těžkých kovů v organismu můžete například ve Zlíně v Centru pro zdraví.

Částečně převzato z textu knihy Vianny Stibal Theta léčení – potíže a nemoci (Eugenika 2017)

Obrázek z Mendělejevovy chemické tabulky prvků byl převzat ze stránky: http://www.naturalnews.com/gallery/640/Science/Periodic-Table-Lead-Element-Heavy-Metal.jpg