Od konce června mám volno. Na regeneraci, na dodělání kurzů. Už mám ale vypsány akce od září, tak koukněte do kalendáře

Recepty na tři jarní bylinné sirupy (kopřivový najdete zde) jsem získala od Helenky Hrabcové, studentky „bylinologie“ a nově i tradiční čínské medicíny. U Helenky na zahradě je vždy plno věcí, které lze obdivovat – od bylinných záhonů, z nichž zpracuje na zimu opravdu vše, přes nádherně osázený skleník, divokou přírodu na pozemcích kolem domu a za plotem až po dokonale „divoce“ upravenou zahradu a její ovocně-zeleninovou část. Smrkový sirup výborně pomáhá při nemocích z nachlazení, ale také posiluje imunitu a napomáhá rekonvalescenci.

Suroviny:

  • 1 kg smrkových výhonků (do největší délky 5 cm)
  • 1,5 l vody
  • 1,5-2 kg (třtinového) cukru
  • 3 chemicky neošetřené citrony (například z Freshbedýnek)

Postup:

Výhonky zalijeme vodou s citróny (ty nakrájíme i se slupkou, ale zbavíme pecek), povaříme asi 30 min., necháme 24 hodin odstát, přecedíme přes plátno a důkladně vymačkáme. Přidáme cukr a vaříme. Vařící sirup naléváme do sklenic, zavíčkujeme, otočíme dnem vzhůru. Používá se do čaje, vody.
Fotečku sirupu, zde dělaného zastudena, jsem kvůli nedostatku vlastních foto zdrojů přejala ze stránky http://3.bp.blogspot.com/-yB7IhbvRxhc/U2-KPMuRkHI/AAAAAAAABhc/ZNQN3q6wid4/s1600/DSC_3863.JPG 😉