Od konce června mám volno. Na regeneraci, na dodělání kurzů. Už mám ale vypsány akce od září, tak koukněte do kalendáře

burquaPoznejte nepřítele je text, který se pokusí rozšířit nesmírně chudé informační zdroje v češtině o problematických zemích Arabského poloostrova a Asie. Jakkoli jsem velká kritička zpráv z médií a tvoření „mediálních obrazů“, narazila jsem na tři dokumenty, které mohu s klidným svědomím doporučit všem, kdo se nebojí pohlédnout na problematiku „islamizace Evropy“ nezaujatýma očima. Dozvědět více se můžete o Pákistánu, Saúdské Arábii a Turecku. Dokumenty byly natočeny pod souhrnným titulkem Turistika na vlastní nebezpečí.

Turkey-3019_-_Hagia_Sophia_(2216460729)Tímto článkem chci umožnit čtenářům mého webu, aby se zbavili strachu, který kromě toho, že je špatným rádcem a vůdcem, taky z pohledu tradiční čínské medicíny nepříznivě ovlivňuje ledviny. A ty, jak se v TCM ví a učí, jsou zdrojem naší životní esence jing – která určuje, jak dlouho budeme živi. A protože vše souvisí se vším, získávejme informace, studujme, učme se cizí jazyky (abychom mohli využívat cizojazyčné /a možná objektivnější/ zpravodajské zdroje) a nahrazujme strach poznáním

Všechny dokumenty (a další zajímavé) jsou ke stažení na serveru Ulož.to.

Pákistán

pakistanDokument ukazuje běžný život v Pákistánu, jeho specifika, ovlivnění islámem. Interviewovaní lidé hovoří nejen o vnitřní krizi státu, ale také o roli Spojených států amerických na krizi v oblasti.

Link na dokument.

Saúdská Arábie

saudska-arabieSaudská Arábie je v podstatě synonymem muslimské země. Arabové v této zemi jsou velmi striktně ovlivněni Koránem. Obrovské bohatství země pocházející z ropy je příčinou toho, že země může mohutně zbrojit…

Link na dokument.

Turecko

turkeyZemě na pomezí Evropy a Asie, pro některé bašta islámu, pro jiné ekonomicky stále stabilnější země s nádhernými cennými historickými památkami a fascinujícím přímořským turismem.

Link na dokument.

Titulní fotka převzata ze serveru http://img.mylot.com/350×350/2521659.jpg, ilustrační fota zemí z Wikipedie.