Od konce června mám volno. Na regeneraci, na dodělání kurzů. Už mám ale vypsány akce od září, tak koukněte do kalendáře

Kynutý špaldový věnec je vynikající volba pro ty, kdo taky zjišťují, že jim děti ve své teenagerovské a jiné žravosti načaly hromady sýrů, kvalitních drahých uzenin, různou zeleninu, olivy a tak dále. Vyzkoušejte, je to fantastické! Inspiraci jsem vzdáleně vzala od Jamieho Olivera, který recept na podobný věnec uveřejnil v jedné ze svých kuchařek. Můj je ale ve stylu „co dům dal a děti načaly a nespotřebovaly“ ;-).

Suroviny:

  • špaldová (bio) mouka (používám z DM Drogerie Markt bio špaldovou 630 (použila jsem ji i na rohlíky)
  • voda + droždí + sůl
  • parmskou šunku, prosciutto nebo jinou kvalitní zastudena uzenou slaninu (může být i bez)
  • sušená rajčata naložená v oleji a přepůlená
  • 4 natvrdo uvařená vejce od šťastných slepic, oloupaná a nasekaná
  • olivy (nemusí být)
  • dvě hrsti čerstvé bazalky
  • VŠECHNY ZBYTKY SÝRŮ, CO DOMA NAJDETE A NA KTERÝCH JEŠTĚ NENÍ PLÍSEŇ 😉 (já měla cheddar /oranžový na snímku/, bio tvaroh, nastrouhaný zbytek parmazánu, zbytek kozího sýra, zbytek gorgonzoly a pár dalších, nad kterými – když jsem je našla zastrčené a otevřené v lednici – se mi zatajil dech a vzteky vyšlehla játra 😉 )
  • sůl a pepř

Postup:

Vyválený pás těsta je i metr dlouhý a asi tak 10 cm široký

Těsto: Napřed si vždy udělám kvásek: rozdrobím kvasnice do mísy, přidám trochu teplé vody, trochu cukru a trochu mouky. Počkám, jestli kvasnice „žijí“ a vzejdou, a pak podle odhadu přiliju vodu (ne moc, celkem tak 3 dc) a přidám sůl a tolik mouky, abych mohla vypracovat těsto. To pak nechám vykynout na teplém místě (u nás nad kachlovými kamny).

Smíchané sýry s kořením a tvarohem

Náplň: Smíchám vejce, všechny druhy sýrů, omytou natrhanou bazalku, trochu soli (ne moc, sýry jsou většinou hodně slané), hodně mletého pepře.

Příprava věnce: Z vykynutého těsta vyválíme dlouhý a relativně úzký pás (viz foto nahoře vpravo). Poklademe kousky kvalitní šunky (nemusí být), která je ve věnci dobrá i proto, že dělá „dno“ náplni nad sebou. Proto vegetariánům doporučuji dát nějakou podobnou náhražku – ne sýr, ten se rozteče při pečení. Doprostřed na „dno“ dáme směs sýrů a já přidala půlky sušených rajčat. Možno dát cokoli dalšího – olivy atd. Pak věnec řádně podélně srolujeme (foto vlevo) a opatrně přeneseme na plech. Dotvarujeme. Necháme ještě kynout (foto vpravo) a upečeme. Zpočátku jsem pekla na 200 stupňů, aby byl věnec křupavý, a po 10 minutách jsem stáhla stupně na 150. Celkem se to peklo asi půl hodiny.