Od konce června mám volno. Na regeneraci, na dodělání kurzů. Už mám ale vypsány akce od září, tak koukněte do kalendáře

Jícha není jen příjmení, což jsem dlouho nevěděla. Až když jsem se začala zabývat udržitelným zemědělstvím (permakulturou, eko hospodařením a okrajově příliš složitým biodynamickým zemědělstvím), jsem zjistila, že jícha je doma vyrobené hnojivo, které je zdarma a je ekologické a velmi účinné. V tomto článku vás naučím, z jakých rostlin a jak jíchu připravovat.

Z jakých rostlin?

Kostival lékařský

Jíchu lze připravovat z mnoha různých rostlin a živočišného odpadu; já připravuji ze tří druhů bylin:

Dále můžete připravovat účinné jíchy ze slepičího či holubího trusu, z kravinců, ze zelných listů, kapradin a dalších surovin*.

Postup výroby:

Natrháme takové množství bylin (nejlépe jednoho druhu – jíchy se dají míchat, ale dělala bych to až s vyzrálými hotovými jíchami), aby se vešlo do cílové nádoby. Nám k tomu slouží staré smaltované lavory, které jsme za pár korun koupili v Blešáku Vlato. Trháme celé natě, nejen listy. Zalijeme obyčejnou vodou z vodovodu (nebo dešťovkou) a necháme několik týdnů být. Podle intenzity slunečního záření je jícha hotová za týden až tři. Poznáte to neomylně podle silného zápachu.

Použití vyzrálé jíchy

  • jíchy dodávají rostlinám hodně dusíku a dalších látek, které pomáhají při jejich růstu
  • na zalévání/hnojení používáme jednu desetinu jíchy a devět desetin dešťové (či jiné) vody na zalévání
  • na postřik proti škůdcům (na to se zejména využívá kopřivová jícha – na mšice a svilušky)
  • kapradinová jícha je dobrým zdrojem vápníku a pomáhá při napadení mšicemi, rzí a hmyzem. Ale zatím jsem ji nedělala.

* Zde doporučuji si pročíst kapitolu „Bylinné jíchy a výluhy“ v knize Wolfa-Dietera Storla Naše bio zahrádka, Fontána, Olomouc 2015