Zkuste mrknout na studium tradiční čínské medicíny v naší úžasné Shanti Academy!

IMG_4589Jako absolventka pražského Institutu aromaterapie jsem během dvou let studií a spousty let předchozí i následné praxe získala hodně informací a dovedností k tomu, abych postupně vytvořila svou vlastní značku kosmetiky a bylinných přípravků.

Všechny výrobky jsou dělány u mě doma „na koleně“, přičemž většinu výchozích bylin si i pěstuji. Ty, které na zahradě nemám, sbírám ve vybraných, ověřených a čistých lokalitách Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Vyznávám princip lokálnosti, a tudíž že nejvíce člověku vyhovuje a pomáhá to, co roste v „jeho“ regionu, a tak přestože sebe i svou rodinu a klienty léčím také tradiční čínskou medicínou, moje bylinné preparáty tvoří výborný doplněk.

Kosmetiku vyrábím ve velmi omezeném množství dle toho, co dá zahrada a sběr ve volné přírodě. Balím do originálních obalů Karel Hadek a Nobilis. Tyto dvě firmy jsou také mými dodavateli surovin pro výrobu.

Používám výhradně bio rostlinné oleje nejvyšší kvality (mandlový, makadamiový, slunečnicový, sezamový a další) a svoji kosmetiku zakládám na výrobě bylinných olejů – čerstvé byliny naložím do některého z výše uvedených olejů a nechám na slunci venku macerovat. Pak buď slévám do obalového materiálu jen tyto čisté bylinné oleje, nebo je doplňuji o éterické oleje podle toho, jakou mají plnit funkci – proti vráskám přidávám geranium bourbon, na problematickou pleť kombinaci šalvěje muškátové a heřmánku atd.

Životnost mých výrobků je standarně 3 měsíce, ale při dobrém uskladnění (v lednici nebo na studeném místě) vydrží až rok.