Zkuste mrknout na studium tradiční čínské medicíny v naší úžasné Shanti Academy!

Během jarně-letních měsíců proběhl kurz Jóga pěti elementů, jejž jsem připravila pro zájemce o propojování 8dílné Pataňdžaliho jógové stezky, Acu-Yogy a znalostí a dovedností starověké Číny (akupresura, prvky ze /samo/masáže atd.). Lekce tedy probíhaly s docela netradičním programem a byly rozděleny podle pěti elementů a příslušných orgánů.

Pár foteček, jež vám ve fotogalerii nabízím níže, ukazuje poslední lekci kurzu, kdy jsme se věnovali elementu vody, a tudíž ledvinám a močovému měchýři. To je důvod, proč všichni naprosto úžasně a skvěle přišli v černém – tím jsme podpořili element vody v sobě. Lekce byla snad nejméně tradiční ze všech pěti – na úvod jsme si promasírovali hamstringy v oblasti, kde vede meridián močového měchýře (BL), pak jsme si čchi-kungově poslali energii do ledvin v tadásaně, následovaly ásány z Acu-Yogy pro stimulaci bodu KI1 na šlapkách, pak jsme si udělali prvky z párové jógy při pozicích u zdi, v sedu a  lehu a následovaly individuální ásány. Závěr patřil relaxaci a meditaci na energii ledvin.

[nggallery id=18]

Děkuji převelice této nově seskupené partě jogínů za společné sdílení!

Během celé doby kurzu jste vytvářeli úžasnou atmosféru! Svou otevřeností jste  mi rovněž umožnili provádět ve skupině sedmnácti lidí nejen klasickou jógu, ale rovněž lekce obohacovat právě o cenné znalosti a dovednosti z tradiční čínské medicíny.